SIKÇA SORULAN SORULAR


Prefabrik yapılara tam bir kullanım yılı süresi verilemez ancak sürekli olarak barınma amaçlı kullanılan bir prefabrik evin ömrü elli yıla kadar gitmektedir.

Kemalpaşa Prefabrik fabrika showroomumuzu ziyaret ederek showroomumuzda bulunan prefabrik ofisimizi, çelik prefabrik villamızı, çelik tek katlı binamızı ve konteynerlarımızı görüp gezerek fikir edinebilirsiniz.

Binalarımızın yapımında çelik karkaslı sistemler kullanılmaktadır. Bu çelik karkaslar kaynak veya birleştirme yeri olmayan tamamen özel büküm malzemelerle birleştirilmektedir.

Binanın yapım süresi 10-20 gün arasında olup kurulacağı yere geldikten sonra 5 günde kurulumu tamamlanır ve kullanıma hazır hale gelir.

Depreme dayanıklılığın en önemli anahtarı esnekliktir. Prefabrik yapılarda da zaten esneklik en önemli unsurdur. Prefabrik konutların yapımı en çok Marmara Depremi'nden sonra artmıştır.

Prefabrik konutlar nerede ikamet ederseniz edin deprem bölgesi kuşağında olduğunuz varsayılarak üretilir.

Kemalpaşa Prefabrik yapıları ile dört mevsimi de evinizde rahatça aynı şekilde geçirebilirsiniz. Binalarımız ısı ve ses yalıtımlı olup bina yapılacak yerin mevsimine en uygun şekilde tasarlanarak üretilmektedir.

Yapılarda soğutma ve ısıtma için tercihe göre klima veya soba kullanılabilmektedir. Kars'ta Çıldır gölünün birkaç metre ilerisinde muazzam manzarlı bir yapımız var ve kışın göl tamamen donduğu zamanlar bile klima ile rahatça ısınabiliyor.

Bu binanızın kurulacağı yere ve belediyeye bağlıdır. Eğer yapınız belediyelik bir alanda ise ruhsat 100% gereklidir. Ruhsat ve yasal izin almak için mimari plan, elektrik planı, mekanik plan ve proje işlerini belirtilecek olan ücret dahilinde çözmeniz gerekmektedir.

Kemalpaşa Prefabrik her daim müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Güvenliğiniz, Kemalpaşa Prefabrik ile çalışarak edindiğiniz yuvanızda mutlu bir yaşam sürmeniz yegane temennimizdir.